Mubabao - Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści

Michał Malinowski

Kustosz, pomysłodawca i założyciel MuBaBaO, opowiadacz, pisarz, pedagog i podróżnik. Autor nowatorskich metod opowiadania i poszukiwacz inspiracji. Jako aktualny członek Rady d/s Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego przy Ministrze Kultury próbuje ocalić słowa od zapomnienia.

1.10 2020

Webinar – Smak Perskich Bajek w ramach Bajkowego Studia MuBaBaO

smakperskichbajek

Zapraszamy na webinary Smak Perskich Bajek w ramach Bajkowego Studia MuBaBaO

niedziela 4 października 2020 godz.11:00

niedziela 4 października 2020 godz.19:00

W ramach spotkania odkryjemy piękne bajki i muzykę irańską. Dowiemy się również ciekawostek  na temat jedzenia, zabaw i życia w Iranie. Wykorzystamy i polecimy do oglądania lekcje muzyczne Marii Pomianowskiej zrealizowane w ramach projektu Stołecznej Estrady

występują znany muzyk i kucharz Dariusz Rasouli  oraz Michał Malinowski

Jedynie osoby zapisane będą miały możliwość interakcji z prowadzącym. Zapisy drogą mailową na adres muzeumbajek@wp.pl

Ilość osób aktywnie uczestniczących musi być ograniczona ze względu na zagadnienia techniczne i możliwość dobrego sterowania dźwiękiem. Webinaria będzie mogła oglądać nieograniczona ilość użytkowników w postaci streemingu. link już wkrótce na stronie.

 

18.07 2020

Festiwal Działań Kreatywnych PODWODNE ŻAGLE 2020

podwodne_opowiesci1a1a1a1 podwodne_opowiesci1a1a1a1a podwodne_opowiesci1a1a1a1a1 podwodne_opowiesci1a1a1a1a1a1a

Zapraszamy na 11 edycję Festiwalu Działań Kreatywnych PODWODNE ŻAGLE 2020 w Łebie.   Jak co roku rano gromadzimy się w ogrodzie Biblioteki Miejskiej na Bajkowych Porankach i Baśniowych Wieczorach

 

 

a na Deptaku Kościuszki rozkładamy Podwórko Wyobraźni na których tworzymy rozkładane książeczki oraz tworzymy modele najróżniejszych pojazdów podwodnewieczor1a1a1a1a1a1a1a1 podwodnewieczor1a1a1a1a1a1a podwodne_podworko1a1a1a1a1aa1a0 podwodne_podworko1a1a1a1a1aa1 podwodne_podworko1a1a1a1 podwodne_podworko1a1a1a podwodne_podworko1 podwodne_podworko0a podwodne_podw_1a1a1a0a2 podwodne_podw_1a1a1a0a podwodne_podw_1a1a1a0 podwodne_podw_1a1a1a podwodne_podw_1a1a1 podwodne_podw_1 podwodne_podworko1a1a1a1a1aa1a1a1a1 podwodne_podworko1a1a1a1a1aa1a1a1a1a1 podwodne_podworko1a1a1a1a1aa1a1a1a1a1a

 

3.07 2020

Bajkowe Studio MuBaBaO

Od 15 sierpnia startujemy z Bajkowym Studiem MuBaBaO – projektem serii webinarów i warsztatów on-line dla dzieci i rodzin.

Na projekt składają się następujące elementy: webinaria, warsztaty on-line, oraz przygotowanie publikacji elektronicznych z prawem do ich dalszego wykorzystania.
1) Cykl 16 webinarów podzielonych na poranne i wieczorne sesje o nazwie Bajkowe Poranki, Baśniowe Wieczory – prezentujący najpiękniejsze bajki, muzykę i kulturę z różnych części świata.
2) Cykl 3 warsztatów sztuki opowiadania Tworzenie Słowem – doskonalący umiejętności opowiadania.
3) Cykl 3 warsztatów kreatywnej pracy z bajką Bajko-Shibai przekazujących techniki opowiadania obrazkowego z różnych kultur świata.
4) Cykl 3 warsztatów Digital Storytellingu ukazujący jak wykorzystać technologie cyfrowe do nagrywania i montowania opowieści osobistych i rodzinnych.
5) Cykl 4 warsztatów narracyjno-modelarskich ukazujących jak stworzyć własną zabawkę i ułożyć do niej opowieść.
6) Cykl 3 warsztatów tworzenia książeczek przestrzennych i opowieści
7) Wystawa wirtualna opowieści on-line na stronie MuBaBaO. – wybór najlepszych dzieł powstałych podczas warsztatów oraz specjalnie zmontowane filmiki z webinariów

Cykle webinarów i warsztatów realizowane będą on line przez artystów i animatorów działających we współpracy z MuBaBaO. Każde spotkanie będzie miało na celu wypracowanie własnej opowieści, które będzie mogła być zaprezentowana podczas następnego webinarium oraz po odpowiednim opracowaniu na wystawie wirtualnej zamykającej projekt.
Na webinary i warsztaty będą obowiązywać wcześniejsze zapisy. Warsztaty będą miały formę zamkniętą widoczną jedynie dla osób zapisanych natomiast w przypadku webinarów jedynie osoby zapisane będą miały możliwość interakcji z prowadzącym. Ilość osób aktywnie uczestniczących musi być ograniczona ze względu na ograniczenia techniczne i możliwość dobrego sterowania dźwiękiem. Webinaria będzie mogła oglądać nieograniczona ilość użytkowników w postaci streemingu.

projekt dofinansowany jest z funduszu KULTURA W SIECI Narodowego Centrum Kultury

17.02 2016

Kraina Bajkostworów

Dnia 14 lutego w Muzeum Bajek Baśni i Opowieści w Czarnowie gm. Konstancin-Jeziorna nastąpiło otwarcie wyjątkowej i pełnej kolorów Krainy Bajkostworów czyli nowej przestrzeni animacyjnej przeznaczonej dla dzieci w różnym wieku. Od podłogi po sufit znajdują się tam różnej wielkości, mięciutkie „wypychanki”- Bajkostwory. Każdy jest inny nie tylko kształtem lecz i rozmiarem. Te najmniejsze można łatwo podrzucić lecz na tych ponad 3 metrowych wygodniej się położyć i wtulić. Są też olbrzymie kostki z dziurą do których można wejść . Można podnieść gigantyczną frytkę lub zatrzasnąć się w poduszkowym fortepianie. Wielką atrakcją jest Turlanka w której wszyscy się chowają i turlają.

INT_krainabajkostworow INT_krainabajkostworow1 INT_krainabajkostworow1a INT_krainabajkostworowNN INT_krainabajkostworow3 Tego dnia muzeum pękało w szwach gdyż odwiedziło je wiele rodzin. Przyszli rodzice, dziadkowie i dzieci. Niezależnie od wieku wszyscy fantastycznie się bawili a w krainie było słychać dziecięcy śmiech i radość.

Pan Michał Malinowski, dyrektor muzeum opowiedział kilka bajek a potem słuchacze wybrali bajkostwora i wymyślali własną opowieść o jego losach. To była świetna zabawa w którą angażowały się całe rodziny. Rodzice byli zafascynowani tym jak ogromną wyobrażnię mają ich dzieci.To był dla nich niesamowity czas i fantastyczna zabawa. Z pomocą bajkostworów można było tworzyć różne rzeczy, można się było w nich chować i po nich skakać.

Kraina bajkostworów jest nowo otwartą częścią, którą będzie można zwiedzać po wcześniejszej rezerwacji w Muzeum Bajek. Jest fantastycznym i niezwykłym miejscem, które na długo pozostaje w pamięci. A bajkostwory są dla każdego niezależnie od wieku.

Copyright © 2014, Mubabao. Projekt i wykonanie strony: dobraforma.pl

European Network for Knowledge Diffusion of Digital Storytelling Lifelong Learning Programme Center for Digital Storytelling