Mubabao - Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści

Michał Malinowski

Kustosz, pomysłodawca i założyciel MuBaBaO, opowiadacz, pisarz, pedagog i podróżnik. Autor nowatorskich metod opowiadania i poszukiwacz inspiracji. Jako aktualny członek Rady d/s Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego przy Ministrze Kultury próbuje ocalić słowa od zapomnienia.

3.07 2020

Bajkowe Studio MuBaBaO

Od 15 sierpnia startujemy z Bajkowym Studiem MuBaBaO – projektem serii webinarów i warsztatów on-line dla dzieci i rodzin.

Na projekt składają się następujące elementy: webinaria, warsztaty on-line, oraz przygotowanie publikacji elektronicznych z prawem do ich dalszego wykorzystania.
1) Cykl 16 webinarów podzielonych na poranne i wieczorne sesje o nazwie Bajkowe Poranki, Baśniowe Wieczory – prezentujący najpiękniejsze bajki, muzykę i kulturę z różnych części świata.
2) Cykl 3 warsztatów sztuki opowiadania Tworzenie Słowem – doskonalący umiejętności opowiadania.
3) Cykl 3 warsztatów kreatywnej pracy z bajką Bajko-Shibai przekazujących techniki opowiadania obrazkowego z różnych kultur świata.
4) Cykl 3 warsztatów Digital Storytellingu ukazujący jak wykorzystać technologie cyfrowe do nagrywania i montowania opowieści osobistych i rodzinnych.
5) Cykl 4 warsztatów narracyjno-modelarskich ukazujących jak stworzyć własną zabawkę i ułożyć do niej opowieść.
6) Cykl 3 warsztatów tworzenia książeczek przestrzennych i opowieści
7) Wystawa wirtualna opowieści on-line na stronie MuBaBaO. – wybór najlepszych dzieł powstałych podczas warsztatów oraz specjalnie zmontowane filmiki z webinariów

Cykle webinarów i warsztatów realizowane będą on line przez artystów i animatorów działających we współpracy z MuBaBaO. Każde spotkanie będzie miało na celu wypracowanie własnej opowieści, które będzie mogła być zaprezentowana podczas następnego webinarium oraz po odpowiednim opracowaniu na wystawie wirtualnej zamykającej projekt.
Na webinary i warsztaty będą obowiązywać wcześniejsze zapisy. Warsztaty będą miały formę zamkniętą widoczną jedynie dla osób zapisanych natomiast w przypadku webinarów jedynie osoby zapisane będą miały możliwość interakcji z prowadzącym. Ilość osób aktywnie uczestniczących musi być ograniczona ze względu na ograniczenia techniczne i możliwość dobrego sterowania dźwiękiem. Webinaria będzie mogła oglądać nieograniczona ilość użytkowników w postaci streemingu.

projekt dofinansowany jest z funduszu KULTURA W SIECI Narodowego Centrum Kultury

Copyright © 2014, Mubabao. Projekt i wykonanie strony: dobraforma.pl

European Network for Knowledge Diffusion of Digital Storytelling Lifelong Learning Programme Center for Digital Storytelling