Mubabao - Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści

Michał Malinowski

Kustosz, pomysłodawca i założyciel MuBaBaO, opowiadacz, pisarz, pedagog i podróżnik. Autor nowatorskich metod opowiadania i poszukiwacz inspiracji. Jako aktualny członek Rady d/s Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego przy Ministrze Kultury próbuje ocalić słowa od zapomnienia.

3.11 2014

Klub Bajkopodróżnika

Zapraszamy na comiesięczne spotkanie Klubu Bajkopodróżnika! Niezwykła podróż w 1,5 godziny!

To ciekawy sposób na połączenie nauki z zabawą i barwnego opowiedzenia o tradycji i kulturze różnych krajów świata.

Struktura spotkań podzielona jest na dwie części. Pierwszą stanowi prezentacja multimedialna, której treść dostosowana jest do wieku uczestników. Skonstruowana jest tak, żeby pobudzić wyobraźnię i ciekawość danej kultury. Dzięki niej słuchacze poznają piękne krajobrazy oraz ciekawostki przyrodnicze i kulturowe dotyczące konkretnego kraju. Dowiadują się, że inni ludzie, mają inny sposób odczuwania świata – inne zabawy, gry, ulubione potrawy.

wMuzeumBajek_INT (1)muryni

Druga cześć to prezentacja najciekawszych baśni, bajek i opowieści z wybranego państwa. Uczestnicy poznają różne typy tradycji mówionej, od bajek magicznych, po bajki zwierzęce, przysłowia i zagadki. Bajki  pobudzają wyobraźnię, działają ogólnorozwojowo i ukazują czym jest sztuka opowiadania. Są ciekawe nie tylko ze względu na treść, ale także sposób prezentacji. Uczestnicy zachęcani przez prowadzącego żywo angażują się w słuchanie opowieści, jak też w ich współtworzenie – wstają, wykonują ruchy, pokazują różne gesty, naśladują odgłosy bajkowych postaci lub zwierząt. Żywy i interesujący styl opowiadacza sprawia, że słuchacze w różnym wieku trwają w skupieniu i zaciekawieniu, pozwalając sobie na ekspresję przeżywanych emocji.

Klub Bajkopodróżnika to bajkowy sposób na poznanie świata!  Uczestnicy otrzymają specjalny Paszport Bajkopodróżnika. Każde spotkanie to okazja do zebrania kolejnego stempla i droga do stania się prawdziwym Bajkotroterem!

ppp bajkopodroznik

 

Copyright © 2014, Mubabao. Projekt i wykonanie strony: dobraforma.pl

European Network for Knowledge Diffusion of Digital Storytelling Lifelong Learning Programme Center for Digital Storytelling