Muzeum Mubabao
 

TĘŻNIA MARZEŃ 2021

tezniamarzenINT

Festiwal Sztuki Opowiadania TĘŻNIA MARZEŃ 2021 to wydarzenie cykliczne mające na celu ożywienie i promowanie tradycji opowiadania bajek i opowieści. Obywa się od 2005 r.

Tym razem będziemy czarować bajkami z udziałem niezwykłych bajarzy Jerzego Szufy i Michała Malinowskiego przy dźwiękach afrykańskich bębnów, balafonu i kory w wykonaniu Noumassana Dembele z Burkina Faso.

Festiwal Sztuki Opowiadania „Tężnia Marzeń” w Konstancinie-Jeziornie obywa się od 2005 r. Jego celem jest zachęcenie rodzin do wspólnego, kreatywnego spędzania czasu i czerpania inspiracji z opowieści, które są doskonałym nośnikiem wartości: miłości, przyjaźni i sprawiedliwości. Piękne, niebanalne opowieści, których można będzie wysłuchać podczas festiwalu to szansa na oczyszczanie nie tylko ciała, ale również duszy. Szansa na inhalację myśli i wyobrażeń.

Festiwal startuje  w sobotę (19 czerwca) o godz. 20.30 NOCĄ OPOWIEŚCI w niezwykłej scenerii konstancińskiej tężni. Natomiast w niedzielę (20 czerwca) od godz.15.30 do godz. 18.30 na wszystkich czeka wiele kreatywnych atrakcji w ramach „Podwórka wynalazców MuBaBaO”. na placu obok tężni. Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny.

Festiwal organizowany jest przy współpracy z Uzdrowiskiem Konstancin S.A i EVA Park Life and Spa oraz przy wsparciu finansowym gminy Konstancin-Jeziorna.

Ekonomia wynalazków inżyniera Tańskiego

tanski_1
Zapraszamy do udziału w warsztatach kreatywnych w ramach projektu EKONOMIA WYNALAZKÓW inż. TAŃSKIEGO.
Podczas dwóch 90 min sesji on-line będziemy zapoznawać się z podstawami ekonomii oraz historią polskich wynalazków na przykładzie samochodu CWS-1 genialnego inż. Tadeusza Tańskiego.
Dopełnieniem atrakcji będzie wykonanie przez każdego uczestnika modelu samochodu oraz prototypu własnego wynalazku. Do każdego modelu powstaną opowieści które chcielibyśmy udostępnić na wystawie wirtualnej na specjalnie stworzonej stronie internetowej.
Osoby biorące udział w zajęciach otrzymają bezpłatnie dwa zestawy ze sklejki drewnianej do samodzielnego składania:
zestaw CWS-1
zestaw kreatywny Inżynier Wyobraźni
Przyjmujemy zgłoszenia grupowe ze szkół, ośrodków kultury, bibliotek, organizacji pozarządowych i innych zainteresowanych.
Dla osób indywidualnych tworzone będą osobne grupy przy Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści.
Zgłoszenia prosimy nadsyłać od 4 do 25 stycznia 2021 na adres:
muzeumbajek@wp.pl lub telefonicznie 509 454 871
udział w zajęciach jest bezpłatny, liczba miejsc jest ograniczona
Projekt realizowany jest przez Towarzystwo Muzyczne im. Kazimierza Wiłkomirskiego we współpracy z Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści MuBaBaO.
Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.
Warunkiem udziału w nieodpłatnych webinarach jest stworzenie, przesłanie i udostępnienie prac (modeli i opowieści) po odbytych zajęciach. która będzie wystawiona na wystawie wirtualnej projektu. Odpowiedzialnym za przesłanie prac jest nauczyciel lub opiekun grupy. Ponadto uczestnicy będą poproszeni o wypełnienie anonimowej ankiety ewaluacyjnej. Ze względu na obowiązujące przepisy RODO oraz konieczność nagrywania webinarów, udział w zajęciach możliwy jest dla osób, których opiekunowie wyrażają zgodę na utrwalanie i udostępnianie wizerunku uczestników.
pobierz i wydrukuj ankietę ewaluacyjną warsztaty

Wirtualna wystawa webinarów oraz opowieści powstałych podczas warsztatów

studiomubabao_plakat_FIN1

Zapraszamy do obejrzenia webinarów oraz opowieści stworzonych podczas zdalnych warsztatów w ramach projektu BAJKOWE STUDIO MUBABAO

link do wystawy www.studiomubabao.pl

Webinar – Smak Perskich Bajek w ramach Bajkowego Studia MuBaBaO

smakperskichbajek

Zapraszamy na webinary Smak Perskich Bajek w ramach Bajkowego Studia MuBaBaO

niedziela 4 października 2020 godz.11:00

niedziela 4 października 2020 godz.19:00

W ramach spotkania odkryjemy piękne bajki i muzykę irańską. Dowiemy się również ciekawostek  na temat jedzenia, zabaw i życia w Iranie. Wykorzystamy i polecimy do oglądania lekcje muzyczne Marii Pomianowskiej zrealizowane w ramach projektu Stołecznej Estrady

występują znany muzyk i kucharz Dariusz Rasouli  oraz Michał Malinowski

Jedynie osoby zapisane będą miały możliwość interakcji z prowadzącym. Zapisy drogą mailową na adres muzeumbajek@wp.pl

Ilość osób aktywnie uczestniczących musi być ograniczona ze względu na zagadnienia techniczne i możliwość dobrego sterowania dźwiękiem. Webinaria będzie mogła oglądać nieograniczona ilość użytkowników w postaci streemingu. link już wkrótce na stronie.

 

Copyright © 2014, Mubabao. Projekt i wykonanie strony: dobraforma.pl

European Network for Knowledge Diffusion of Digital Storytelling Lifelong Learning Programme Center for Digital Storytelling