WIELKI WYŚCIG

54525369_10210367150054369_1180466212207853568_n

Zapraszamy 30 marca 2019 w godz.15:30-18:00 do Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści na warsztaty modelarsko-kreatywne WIELKI WYŚCIG
Podczas spotkania, oprócz opowiadania bajek i ciekawostek o wyścigach samochodowych, będziemy tworzyć modele bolidów Formuły 1. Każdy uczestnik otrzyma wycięty ze sklejki, specjalny zestaw kreatywny z którego wykona własną zabawkę
Koszt 40 zł/os ( w cenę wliczony jest koszt materiałów)

Noworoczny Pociąg

48429947_10209910953209733_5917947201350270976_n

ZAPRASZAMY 30 grudnia 2018 r. w godz. 15:00 do 18:00 na nasz najnowszy program warsztatów modelarsko-kreatywnych. W programie budowanie i dekorowanie modeli pociągów i innych pojazdów. Każdy uczestnik otrzyma zestaw z wyciętymi ze sklejki elementami które będzie musiał złożyć, skleić i ozdobić.
Po stworzeniu własnych wehikułów bawimy się wspólnie i układamy opowieści. Na deser skakanie w Krainie Bajkostworów
Koszt 35 zł/osoby ( w cenę wliczony jest koszt jednego zestawu do zabrania do domu – lokomotywa + 3 wagony)
obowiązują zapisy muzeumbajek@wp.pl

oto zdjęcia prac uczestników warsztatów

O muzeum i jego twórcy

wmuzeum_INT

Muzeum Bajek Baśni i Opowieści to instytucja prywatna, będąca efektem pasji i zaangażowania.

Muzeum stale gromadzi kolekcje i prowadzi badania nad tradycją ustną różnych części świata. W Muzeum organizowane są wystawy i pokazy oraz prowadzona jest działalność naukowo – badawcza.

Celem Muzeum jest nie tylko pielęgnowanie i prezentowanie tradycji ustnej, ale również działania edukacyjne – wspomagające rozwój wyobraźni, kreatywności, przełamujące bariery psychiczne i psychologiczne, kształcące umiejętność posługiwania się słowem, występów publicznych i sztuki oracji.

Muzeum wciąż wzbogaca ofertę edukacyjną o nowe rodzaje warsztatów dla szkół i przedszkoli.  W Muzeum gościmy również solenizantów i jubilatów w trakcie organizowanych w siedzibie uczt urodzinowych.

Ponadto wielką popularnością cieszy się nasz bajkowy plac zabaw Podwórko Wyobraźni z którym podróżujemy do wielu miejsc w całej Polsce.

Muzeum organizuje przedstawienia tematyczne zarówno w niewielkim, wręcz indywidualnym, gronie jak i w trakcie wielkich wydarzeń plenerowych na placach, deptakach i w centrach miast.

W Muzeum goszczą wybitni opowiadacze z całego świata, sprawiając, że MuBaBaO to niezwykłe forum wymiany wiedzy i doświadczeń.

Gdy odkrywasz pasję, zaczyna być tak mocno związana z Tobą, że staje się ona częścią Twojego życia. Z pasji i miłości do życia stworzone zostało Muzeum Bajek Baśni i Opowieści, którego jestem opiekuńczym duchem. Zapraszam Cię do poznania mojej historii…

 11

Michał Malinowski –  opowiadacz, pedagog i pisarz. W 1997 roku wiedziony impulsem wyrusza do Papui Nowej Gwinei, gdzie spotyka tradycyjnych opowiadaczy i postanawia zarzucić dotychczasową pracę na rzecz poszukiwań i rozwoju tradycji słowa mówionego. Poszukiwania rozpoczyna na Wydziale Folkloru i Mitologii na Harwardzie. Wiedzę o storytellingu pogłębia podczas konsultacji u międzynarodowych ekspertów, ale też u licznych opowiadaczy z Indii, USA, Kanady czy krajów afrykańskich.

W wyniku zaszczepionej przez podróże i studia w Polsce, Szwajcarii, Japonii i USA pasji opowiadania i kontynuowania tradycji ustnych, otwiera w 2002 roku Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści, którego jest dyrektorem. W ramach tego przedsięwzięcia organizuje spotkania, warsztaty i festiwale, uwrażliwiając słuchaczy na potrzebę dbania o niematerialne dziedzictwo kulturowe. Swoje autorskie programy opowiadań prezentuje w szkołach, placówkach dla dzieci, bibliotekach, domach kultury, na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach, jak również w Polskim Radio. Prowadzi szeroko zakrojone badania etnograficzne związane z tradycją ustną i niematerialnym dziedzictwem kulturowym. Efektem gromadzenia kolekcji opowieści i przekazów kulturowych z różnych stron świata jest przygotowanie wystaw  „Polskie tradycje ustne” i „ Afrykańscy grioci – lokalna wiedza globalna mądrość”, udział w powstaniu książki „Bajki znad Bugu, Narwi i Wisły”, jak również stworzenie wydanego w 2009 roku w Stanach Zjednoczonych największego zbioru bajek polskich w języku angielskim „Polish Folklore and Folktales” (Książka otrzymała Nagrodę AESOP Accolade przyznaną przez American Folklore Association).

dziendzieckaPREMIER14a1

W 2007/2008 otrzymał stypendium UNESCO na realizację wystawy „Amadou Hampate Ba” na temat jednego z największych myślicieli i pisarzy afrykańskich XX wieku. W 2006 roku za swoją działalność otrzymał nagrodę specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  Jego Festiwal Sztuki Opowiadania „Tężnia Marzeń 2009” został nagrodzony w konkursie WIERZBA jako III najlepsza impreza plenerowa na Mazowszu. Współpracuje z opowiadaczami z całego świata od Peru, USA, Kanady przez Burkina Faso po Chiny. Wraz z nimi tworzy Festiwal Bajek Baśni i Opowieści „Czarodzieje Słowa”.  Michał fascynuje się kreatywnością. Od 2010 roku przy współudziale Miejskiej Biblioteki w Łebie organizuje Festiwal Działań Kreatywnych „Podwodne Żagle”, który staje się jedną z największych imprez prorodzinnych w Polsce. Oprócz festiwali i warsztatów realizuje również autorskie projekty m.in. Zamek Króla Maciusia, którego celem jest propagowanie idei pokoju i dialogu międzykulturowego. Jest również twórcą klocków „MuBaBaO” i Maszyny Opowieści Obrazkowych służącej do digital storytellingu.

Swoją działalnością promuje polską kulturę poza granicami kraju, m.in. w New Delhi, gdzie prezentował program polskich bajek ma targach książki. Jest autorem cyklu spotkań „Bajkowa Europa” i „Bajkowy Świat”, zainicjowanych przez Ośrodek Debaty Międzynarodowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych. W 2013-2015 roku uczestniczył w Dniu Dziecka w Kancelarii Premiera oraz Pikniku Prezydenckim w Łazienkach Królewskich, gdzie zaczarowywał dzieci opowiadaniem bajek, warsztatami i budowaniem z klocków „MuBaBaO”.

w 2014 roku został powołany przez Ministra Kultury na członka Rady d/s Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego.

Partnerzy_WILANOW_INT

Szczególnym wymiarem działalności Michała jest aktywizowanie rodziny do wspólnego i kreatywnego spędzania wolnego czasu. Aktualnym wyzwaniem Michała jest stworzenie miejsca międzykulturowego dialogu oraz rozwój sztuki słowa mówionego wśród dzieci. To dlatego wciąż rozwija i wzbogaca ofertę MuBaBao, łącząc tradycyjne metody opowiadania z nowoczesnymi technologiami (digital storytelling programme). Najcenniejszą wartością przyświecającą muzeum jest łączenie kultur i poznawanie ich wzajemnego piękna w kręgu uniwersalnych idei (co możliwe jest dzięki rozwijanej koncepcji „Zamek Króla Maciusia”), ja również działanie rozwojowe i terapeutyczne dedykowane zarówno najmłodszym jak i dorosłym - rozwijanie wyobraźni, sztuki oracji, pewności siebie, autoprezentacji, rozwój kreatywności i pobudzanie odczuć zmysłowych u dzieci (całość możliwa do zrealizowania dzięki takim projektom jak Bajkowe Klocki MuBaBao, Warsztaty Tworzenia Słowem, Spotkania Bajkopodróżników, Warsztaty Autoprezentacji i Oracji i in.). Muzeum rozwija idee bajek z całego świata, ale nie zapomina o pięknej bajce polskiej, a poprzez cykl „Zamek Króla Maciusia” nawiązuje do idei wybitnego pedagoga i przyjaciela dzieci –  Janusza Korczaka.

Ponadto, Muzeum jest całkowicie mobilne, a Michał stara się dotrzeć wszędzie tam, gdzie znajdują się chętni do przeżycia niezwykłych doznań. Eventy organizowane przez Muzeum mają miejsce w parkach, na festynach, na placach miejskich, szkołach, przedszkolach czy balach. Muzeum może również zawitać specjalnie dla Twojego dziecka i stworzyć mu cudowne urodziny rodem z bajek.

Michał i jego Muzeum to coś więcej niż człowiek i instytucja. To pasja i oddanie temu, co się robi. To dlatego wszyscy Ci, którzy choć raz tu byli, ulegli urokowi spędzonych tu chwil i zawsze chcą wracać.

tabliczka

Copyright © 2014, Mubabao. Projekt i wykonanie strony: dobraforma.pl

European Network for Knowledge Diffusion of Digital Storytelling Lifelong Learning Programme Center for Digital Storytelling