Festiwal Sztuki Opowiadania TEŻNIA MARZEŃ 2017

Plakat_NOC_OPOWIESCI_2017INT

Festiwal Sztuki Opowiadania TĘŻNIA MARZEŃ 2017
8 lipca 2017 r. w Tężni w Parku Zdrojowym Konstancinie-Jeziornej.
godz. 20.00 NOC OPOWIEŚCI – opowiadanie bajek w wykonaniu Eweliny Jarnutowskiej, Anny Marianny Krac, Michała Malinowskiego i innych polskich opowiadaaczy
9 lipca 2017 r.
godz. 15.00 – 18.00 PODWÓRKO WYOBRAŹNI – kreatywny plac zabaw dla rodzin na trawniku obok w Tężni w Parku Zdrojowym Konstancinie-Jeziornej.

Festiwal Sztuki Opowiadania TEŻNIA MARZEŃ to wydarzenie cykliczne mające na celu ożywienie i promowanie tradycji opowiadania bajek i opowieści. W tym roku biorą w nim udział opowiadacze z Polski prezentujący bardzo ciekawe formy opowiadania

Będziemy starali się “nieść piękno kultury słowa, dzielić się mądrością minionych pokoleń oraz śmiać się dużo, bo baśnie to rozrywka, baśnie to spotkanie, baśnie to przestrzeń, by po prostu być razem”.
Dla dzieci i rodzin przygotowaliśmy specjalny program warsztatów kreatywnych połączonych z opowiadaniem bajek o nazwie PODWÓRKO WYOBRAŹNI. W tym celu prowadzone będą warsztaty familijne demonstrujące jak wspaniale można spędzić czas wykonując najróżniejsze działania i zabawy z bajkami. Przewidziane są animacje z klockami MuBaBaO, tworzenie opowieści obrazkowych i papierowych teatrzyków.

Festiwal organizowany jest przez Towarzystwo Muzyczne im. K.Wiłkomirskiego, Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści przy współpracy Uzdrowiskiem Konstancin Zdrój S.A. , Ewa Park Life and Spa

Festiwal dofinansowany jest ze środków Gminy Konstancin-Jeziorna
Info:
www.mubabao.pl

3 maja

3maja_INT

Karnawał Bajek

karnawalbajek1

KARNAWAŁ BAJEK

czyli

Bajkowy Bal Księcia i Księżniczki

warsztaty rodzinne i bajkowa zabawa
5 lutego 2017 roku
godz. 15:00 18:30

Muzeum Bajek, Baśni I Opowiesci

ul. Diamentowa 8

05-510 Czarnów, Konstancin-Jeziorna

rezerwacje: muzeumbajek@wp.pl lub 509 454 871

wstęp wolny

Okres karnawału jest idealną okazją do wielopokoleniowego wypoczynku, spotkań rodzinnych i pełniejszego kontaktu z bliskimi. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami i dziadkami na bajkowy bal w Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści.

Całość poprowadzi Michał Malinowski, który na początku zaprezentuje kilka bajek z różnych stron świata. Następnie wykonamy kolorowe kostiumy karnawałowe wraz z koronami lub maskami. Będziemy również tworzyć wielkie budowle z klocków MuBaBaO oraz wymyślać opowieści które zaprezentujemy przy użyciu papierowych teatrzyków. Nie zabraknie również wspaniałej zabawy z Bajkostworami

Warsztaty mają na celu pobudzić kreatywność i nauczyć współpracy oraz myślenia podnoszącego sprawność działania indywidualnego i grupowego, ponadto ma ukazać i nauczyć jak wspólnie spędzać wolne chwile w atmosferze opowieści i rodzinnego tworzenia.

W programie:

Bajkowe przedstawienie

warsztaty tworzenia kostiumów

budowanie z klocków MuBaBaO

zabawa w Krainie Bajkostworów

warsztaty Papierowych Teatrzyków

Opis szczegółowy:

Bajkowe Przedstawienie wprowadzenie do świata bajek -Michał Malinowski prezentuje30-45 minutowy program który składa się z barwnych i ciekawych opowieści z różnych części świata. Styl opowiadania jest bardzo żywy. Dzieci uczestniczą aktywnie w opowiadaniu bajek. Wydają odgłosy, imitują bajkowe postaci, angażują się całym ciałem.

Po opowieściach przystępujemy do tworzenia karnawałowych strojów

Księżniczka i rycerz – warsztaty tworzenia kostiumów

Tworzymy piękne korony króla, księcia i księżniczki lub inne kostiumy karnawałowe. Dekorujemy je wspaniałą, błyszczącą folią hologramową i innymi materiałami. Każdy otrzymuje wyciętą ze złotego papieru koronę. Wykonujemy błyszczącą biżuterię , zbroje lub złote miecze.

następnie przy użyciu klocków MuBaBaO, uczestnicy tworzą magiczne budowle do własnego kostiumu np. Zamek księżniczki . Powstające dzieła mogą być tworzone indywidualnie lub zbiorowo. Klocki MuBaBaO powstały z pasji do twórczego życia. Składają się z prostych brył wykonanych z niemalowanego, bezpiecznego w użyciu drewna bukowego i dębowego. Dzięki specjalnej obróbce klocki mają ciekawą, wyczuwalnąw dotyku fakturę. Zostały zaprojektowane tak, by wykorzystać w niektórych naturalne sęki i przebarwienia. Ta różnorodność barw drewna, czyni je atrakcyjnymi wizualnie. Klocki Mubabao wzbudzają radość i entuzjazm dzieci, dają fascynujące efekty. Rozwijają komunikację, jasność myślenia, koncentrację i poczucie wewnętrznej równowagi wypływającej z procesu zabawy, który pobudza szczególnie wyobraźnię dzieci z najprostszych form wyczarowują one niezwykłe kształty. Każda budowla ma swoja Opowieść, którą uczestnicy na koniec dzielą się z innymi.

Po budowaniu i prezentacji budowli zapraszamy do zabawy z Bajkostworami

Bajkostwory to interaktywne pufy różnej wielkości od 0,5 do 4 metrów, wykonane z wysokogatunkowej skóry ekologicznej, zawierające miękkie wygodne wypełnienie. Mają różną wielkość i miękkość. Przedstawiają różne zwierzątka i zapewniają doskonałą zabawę. Bajkostwory mają za zdanie interaktywne pobudzenie myślenia dziecka przez zainteresowanie go dodatkowymi, zamontowanymi do nich elementami. Są niezwykle atrakcyjne przez doszycie do samego materiału kieszonek, pętelek, sznureczków i schowków, które dzieci uwielbiają. Odkrywają zagadki ukryte w przyjaznej poduszce lub pufie, przy okazji robiąc na nich fikołki, skacząc, ciągnąc, kładąc się na nie i traktując jako niezwykłą zabawę.

Na zakończenie wykonujemy papierowe teatrzyki.

_________Papierowy teatrzyk lalkowy

Papierowy Teatrzyk – unikalne warsztaty tworzenia lalek i sceny do odgrywania własnej opowieści

Inspirowani tradycyjnymi teatrzykami wiktoriańskimi przygotowaliśmy specjalną metodę ilustrowania i prezentowania opowieści. Ćwiczenia skutecznie inspirują wyobraźnię i stanowią niezwykłą zabawę dla dzieci i rodzin. Jednocześnie są wspaniałą formą zapoznania z bajkami ludowymi

Przygotowaliśmy specjalne proscenia, tła i postaci do papierowego teatrzyku w nawiązaniu do bajek z różnych części świata

W trakcie warsztatów uczestnicy nauczą się jak zbudować papierowy teatrzyk oraz jak wykorzystać go do opowiedzenia historii. Odkryją jak manipulować papierowymi postaciami I jak zmieniać tła w scenach w trakcie prezentacji. Poznają wybraną bajkę a następnie przedstawią ją z użyciem papierowego teatrzyku.

Teatszykowanie z Kolędą

fks9

TEATSZYKOWANIE Z KOLĘDĄ

Festiwal Kreatywnego Świętowania

Teatszykowanie to pojęcie określające wspólne spędzanie czasu na kreatywnej zabawie, budowaniu z klocków, tworzeniu opowieści i odgrywaniu ich przy użyciu okienka Kamishibai, papierowych teatrzyków, teatru cieni czy innych kameralnych technik scenicznych. Okres Świąt Bożego Narodzenia jest idealną okazją do wielopokoleniowego wypoczynku, spotkań rodzinnych i pełniejszego kontaktu z bliskimi.

Spotkania festiwalowe mają na celu ukazać i nauczyć jak wspólnie spędzać wolne chwile w atmosferze opowieści, rodzinnego kolędowania i tworzenia.

Uczestnicy spotkania TEATSZYKOWANIE Z KOLĘDĄ wezmą udział w bajkowych przedstawieniach oraz animacjach rodzinnych; budowaniu z klocków, tworzeniu opowieści i odgrywaniu ich przy użyciu okienka Kamishibai, papierowych teatrzyków, teatru cieni i innych kameralnych technik scenicznych.

Dopełnieniem atrakcji będzie zabawa w Krainie Bajkostworów

29 – 30 grudnia godz.13:00 – 18:00 ( można przyjść o dowolnej porze do godz.18 )

Kreatywne warsztaty rodzinne i zabawy w Krainie Bajkostworów

31 grudnia godz. 12:00 – 15:00 ( można przyjść o dowolnej porze do godz.15 )

Kreatywne warsztaty rodzinne i zabawy w Krainie Bajkostworów

31 grudnia godz. 18:00 – 24:00 ( obowiązują zapisy )

Sylwester dla dzieci i rodziców ( wspaniała okazja do wspólnego spędzenia końca roku na twórczej zabawie z dala od komputera )

W programie:

Bajkowe Przedstawienia

Tworzenie kostiumów kolędniczych

budowanie z klocków – tworzenie opowieści

Przedstawienie opowieści z okienkiem Kamishibai

Prezentacja idei i technik użycia papierowego teatrzyku

Tworzenie papierowych teatrzyków

prezentacja opowieści z teatrzykami

Tworzenie teatrzyków cieni ( autorska forma stołowego teatru cieni )

prezentacja opowieści z teatrzykami cieni

prezentacja opowieści z teatrzykami

wspólne kolędowanie

zabawa z Bajkostworami

opłaty

Bilet wstępu : 15 zł/osoby – Kreatywne Warsztaty Rodzinne + Zabawy w Krainie Bajkostworów

Sylwester dla dzieci i rodziców: – 50 zł / osoby ( w cenę wliczony jest Bajkowy Posiłek )

Zestawy do tworzenia Papierowych Teatrzyków   1 zestaw = 18 zł

w skład zestawu wchodzą: Papierowa scenka ( wycięta z kolorowego kartonu 400g)

podstawka ze sklejki, wycięte laserowo sylwetki postaci, pojazdów, zamków,

materiały do złocenia, srebrzenia i dekorowania elementów sceny i postaci – folie hologramowe I inne -

 

każdy uczestnik zabiera ze sobą  własnoręcznie wykonany teatrzyk

 

Zestawy do tworzenia Stołowych Teatrzyków Cieni

w skład zestawu wchodzą:

Papierowa scenka ( wycięta z kolorowego kartonu 400g)

materiały do złocenia, srebrzenia i dekorowania elementów sceny

podstawka ze sklejki wycięte laserowo sylwetki postaci, pojazdów, zamków,

specjalna latarka

1 zestaw 20 zł

Bajkostwory to interaktywne pufy różnej wielkości od 0,5 do 4 metrów, wykonane z wysokogatunkowej skóry ekologicznej, zawierające miękkie wygodne wypełnienie. Mają różną wielkość i miękkość. Przedstawiają różne zwierzątka i zapewniają doskonałą zabawę. Bajkostwory mają za zdanie interaktywne pobudzenie myślenia dziecka przez zainteresowanie go dodatkowymi, zamontowanymi do nich elementami. Są niezwykle atrakcyjne przez doszycie do samego materiału kieszonek, pętelek, sznureczków i schowków, które dzieci uwielbiają. Odkrywają zagadki ukryte w przyjaznej poduszce lub pufie, przy okazji robiąc na nich fikołki, skacząc, ciągnąc, kładąc się na nie i traktując jako niezwykłą zabawę.

__________________Papierowy teatrzyk lalkowy

Papierowy Teatrzyk – unikalne warsztaty tworzenia lalek i sceny do odgrywania własnej opowieści

Inspirowani tradycyjnymi teatrzykami wiktoriańskimi przygotowaliśmy specjalną metodę ilustrowania i prezentowania opowieści. Ćwiczenia skutecznie inspirują wyobraźnię i stanowią niezwykłą zabawę dla dzieci i rodzin. Jednocześnie są wspaniałą formą zapoznania z bajkami ludowymi

Przygotowaliśmy specjalne proscenia, tła i postaci do papierowego teatrzyku w nawiązaniu do bajek z różnych części świata

W trakcie warsztatów uczestnicy nauczą się jak zbudować papierowy teatrzyk oraz jak wykorzystać go do opowiedzenia historii. Odkryją jak manipulować papierowymi postaciami I jak zmieniać tła w scenach w trakcie prezentacji. Poznają wybraną bajkę a następnie przedstawi ją z użyciem papierowego teatrzyku.

__________________Stołowy Teatrzyk Cieni

Teatrzyk Cieni – autorskie warsztaty tworzenia stołowego, przenośnego teatrzyku cieni do odgrywania własnej opowieści

Inspirowani tradycyjnymi teatrzykami wiktoriańskimi i ideą teatru cieni przygotowaliśmy specjalną metodę ilustrowania i prezentowania opowieści przy użyciu laserowo wycinanych sylwetek.

Ćwiczenia skutecznie inspirują wyobraźnię i stanowią niezwykłą zabawę dla dzieci i rodzin. Jednocześnie są wspaniałą formą zapoznania z bajkami ludowymi.

Przygotowaliśmy specjalne proscenia, ekran i latarkę do teatrzyku cieni.

W trakcie warsztatów uczestnicy nauczą się jak zbudować teatrzyk cieni oraz jak wykorzystać go do opowiedzenia historii. Odkryją jak manipulować laleczką i latarką aby tworzyła odpowiedni cień. Każdy przedstawi własną opowieść przy użyciu tej wspaniałej techniki.

Copyright © 2014, Mubabao. Projekt i wykonanie strony: dobraforma.pl

European Network for Knowledge Diffusion of Digital Storytelling Lifelong Learning Programme Center for Digital Storytelling