Mubabao - Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści

Michał Malinowski

Kustosz, pomysłodawca i założyciel MuBaBaO, opowiadacz, pisarz, pedagog i podróżnik. Autor nowatorskich metod opowiadania i poszukiwacz inspiracji. Jako aktualny członek Rady d/s Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego przy Ministrze Kultury próbuje ocalić słowa od zapomnienia.

3.11 2014

Papierobajki – kreatywna metoda pracy z papierem

Papier jest jednym z najprostszych, ale i jednym z dających najwięcej możliwości materiałów twórczych. W MuBaBaO papier nabierze nowego fascynującego oblicza, które sprawi, że na zwykłą kartkę nigdy nie spojrzysz w ten sam sposób. Jako jedna z metod wzbogacających opowiadanie i kształtujących wyobraźnię MuBaBaO wprowadziło kreatywną pracę z papierem.

Odpowiednie pobudzenie wyobraźni sprzyja atmosferze samodzielnego opowiadania, jednak prawdziwym bodźcem do rozwoju wyobraźni i obudzenia działań kreatywnych jest wizualizacja wyobrażeń. Dzięki zastosowaniu dynamicznych, trójwymiarowych elementów, metody pracy wycinanymi ploterem detalami oraz połączeniem animacji i iluzji optycznej uczestnicy warsztatów opowiadania w MuBaBaO mogą przeżyć prawdziwie niezwykłą przygodę.

„Papierowe słowa” mogą być zarówno elementem wzbogacającym przedstawienie, warsztaty opowiadania jak i odrębną propozycją warsztatową dostosowaną indywidualnie do potrzeb uczestników.

lewINTmichal_PAPIER

Copyright © 2014, Mubabao. Projekt i wykonanie strony: dobraforma.pl

European Network for Knowledge Diffusion of Digital Storytelling Lifelong Learning Programme Center for Digital Storytelling