Szkolenie kreatywne „Kuferek Osobliwości” w Mubabao
 

Mubabao - Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści

Michał Malinowski

Kustosz, pomysłodawca i założyciel MuBaBaO, opowiadacz, pisarz, pedagog i podróżnik. Autor nowatorskich metod opowiadania i poszukiwacz inspiracji. Jako aktualny członek Rady d/s Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego przy Ministrze Kultury próbuje ocalić słowa od zapomnienia.

3.11 2014

Szkolenie kreatywne „Kuferek Osobliwości”

To niezwykłe warsztaty, gdzie każdy może wykazać się kreatywności i pomysłowością.

NIESAMOWITE DOŚWIADCZENIE DLA DZIECI I DOROSŁYCH!

poli

Szkolenie dedykowane jest dla wszystkich pragnących zgłębić ścieżki własnej kreatywności i rozwinąć potencjał osobistych możliwości. Wykorzystuje techniki plastyczne, techniki filmu animowanego, ekspresję ciała, teatr ruchu i sztukę opowiadania. Warsztaty zbudowane są na zasadzie prezentacji pasjonujących opowieści, inspiracji teoretycznych oraz wykonywanie zabawnych ćwiczeń. Dzięki tej metodzie uczestnicy nabierają nowej świadomości ciała, głosu oraz otaczającej przestrzeni. Zajęcia stają się inspiracją do postępowego spojrzenia na wielorakie sfery działań zarówno zawodowych jak i prywatnych. Służą odświeżeniu zachowań i uwolnieniu się z rutyny postępowań. Uczestnicy nabierają wiary w to, że są w stanie zaskoczyć wszystkich sprawnością postępowania i nowatorstwem rozwiązań. Program skierowany jest nie tylko do kadry kierowniczej oraz personelu firm ale również do różnych odbiorców i grup wiekowych.

tooo

W trakcie opowiadania prowadzący inspiruje uczestników do tworzenia, otworzenia się poprzez kształcenie umiejętności poprawnego posługiwania się słowem, trzymania zainteresowania i kontaktu ze słuchaczem, a także dzięki zastosowaniu twórczych metod pracy z papierem, tabletem, klockami, dzięki prezentacjom multimedialnym, pokazom slajdów, muzyce, instrumentom muzycznym i animacji.

Poprzez wykonywanie ćwiczeń dążymy do:

pobudzenia wyobraźni

poszerzania zdolności głosowych i ruchowych

rozwoju umiejętności tworzenia wątków narracyjnych

kształtowanie własnego stylu ekspresji ustnej

ćwiczenia ekspresji twórczej

doskonalenie technik prezentacji

przekraczanie własnych barier

doskonalenia własnej pomysłowości i innowacyjności

poznawania oryginalności naszego myślenia

poszukiwania twórczych rozwiązań

nauki zachowania świeżości umysłu

rozwijania umiejętności pracy grupowej

podniesienia sprawności w nauce.

Copyright © 2014, Mubabao. Projekt i wykonanie strony: dobraforma.pl

European Network for Knowledge Diffusion of Digital Storytelling Lifelong Learning Programme Center for Digital Storytelling