Warsztaty Sztuki Opowiadania „Tworzenie Słowem” w Mubabao
 

Mubabao - Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści

Michał Malinowski

Kustosz, pomysłodawca i założyciel MuBaBaO, opowiadacz, pisarz, pedagog i podróżnik. Autor nowatorskich metod opowiadania i poszukiwacz inspiracji. Jako aktualny członek Rady d/s Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego przy Ministrze Kultury próbuje ocalić słowa od zapomnienia.

1.03 2016

Warsztaty Sztuki Opowiadania „Tworzenie Słowem”

Warsztaty dla tych, którzy chcą nauczyć się barwnie opowiadać.

Prowadzimy szkolenia sztuki opowiadania dla dorosłych! Z naszych usług korzystają nauczyciele, aktorzy, duchowni, bibliotekarze, kadra akademicka, muzealnicy,  uniwersytety III wieku, biznesmeni oraz inni zainteresowani

Na warsztatach wkraczamy w magiczny świat bajek zapoznając się z różnymi formami ich opowiadania. Uczestnicy dowiadują się jak umiejętnie wykorzystać gesty, ruch czy dźwięk aby ożywić opowieść tak by słuchało się jej z „zapartym tchem”. Po krótkim wprowadzeniu teoretycznym prowadzący przechodzi do działań praktycznych polegających na rozwijaniu warsztatu opowiadacza. Ciekawe i podchwytliwe ćwiczenia opracowane przez Michała Malinowskiego wydobywają z uczestników ukryte w nich pokłady humoru, energii i radości oraz uświadamiają drzemiące w każdym z nas możliwości. Wykorzystując swoja charyzmę i talent do otwierania ludzi prowadzący jest w stanie dotrzeć nawet do najbardziej nieśmiałego uczestnika warsztatów. Warsztaty są gwarancją na dobrą zabawę i odkrycie nowego spojrzenia na Świat.

Program warsztatów jest oparty na technikach przekazu ustnego praktykowanych przez tradycyjnych opowiadaczy z Afryki oraz współczesnych opowiadaczy z USA, Kanady, Hiszpanii, Francji, krajów arabskich oraz Indii. Warsztaty są na poziomie podstawowym, dostosowanym dla osób nie mających jeszcze żadnej wiedzy na ten temat.. Może w nich uczestniczyć każdy zainteresowanym opowiadaniem.

Warsztaty obejmują pracę nad:

strukturą, treścią i przekazem historii, gestem, głosem, postawą ciała, kontaktem ze słuchaczem, przestrzenią, w której się opowiada.

Copyright © 2014, Mubabao. Projekt i wykonanie strony: dobraforma.pl

European Network for Knowledge Diffusion of Digital Storytelling Lifelong Learning Programme Center for Digital Storytelling