Zestawy klocków modelarskich MuBaBaO w Mubabao
 

Mubabao - Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści

Michał Malinowski

Kustosz, pomysłodawca i założyciel MuBaBaO, opowiadacz, pisarz, pedagog i podróżnik. Autor nowatorskich metod opowiadania i poszukiwacz inspiracji. Jako aktualny członek Rady d/s Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego przy Ministrze Kultury próbuje ocalić słowa od zapomnienia.

20.08 2021

Zestawy klocków modelarskich MuBaBaO

model1a

Zachęcamy do kreatywnej zabawy klockami modelarskimi MuBaBaO z których możemy zbudować dowolne modele. Nie ma do nich instrukcji gdyż podpowiedzią musi być własna wyobraźnia.

Klocki modelarskie MuBaBaO są przykładem otwartej zabawki którą każdy modeluje według własnego uznania a nie wymyślonego wzoru. Służą do samodzielnego składania unikalnych, autorskich prototypów wynalazków. W trakcie budowania, oprócz stworzenia jedynego w swoim rodzaju modelu, można również wymyślić opowieść i związanej z nim przygodą.

W ofercie posiadamy zestawy o różnej ilości klocków pozwalającej na zbudowanie innej ilości modeli. Każdy zestaw zawiera segmenty konstrukcyjne, koła, osie, akcesoria, instrumenty, łączniki, zawiasy oraz malutkie elementy „mozaikę” do ozdabiania.. Zestawy doskonale sprawdzają się w pracy zdalnej

Zestaw MIKRO – 25 zł – pozwala na skonstruowanie od jednego do trzech pojazdów ( w zależności od stopnia skomplikowania )

Zestaw STANDARD 50 zł - pozwala na skonstruowanie od dwóch do 5 pojazdów ( w zależności od stopnia  skomplikowania )

Zestaw STANDARD PLUS  75 zł - pozwala na skonstruowanie od trzech do 10 pojazdów ( w zależności od stopnia skomplikowania )

Zestaw MODELARZ – 100 zł  pozwala na skonstruowanie od czterech do 15 pojazdów ( w zależności od stopnia skomplikowania )

Zestaw MODELARZ  PLUS – 150 zł  pozwala na skonstruowanie od dziesięciu do 25 pojazdów ( w zależności od stopnia skomplikowania )

Zestaw SUPER MODELARZ  PLUS – 250 zł  pozwala na skonstruowanie od dziesięciu do 25 pojazdów ( w zależności od stopnia skomplikowania )

Klocki modelarskie MuBaBaO. Klocki modelarskie służą do samodzielnego składania unikalnych, autorskich prototypów wynalazków. W trakcie budowania, oprócz stworzenia unikalnego modelu, można również wymyślić opowieść o projekcie i związanej z nim przygodzie. 

Podczas zajęć webinarowych studenci wybierają, definiują i szukają rozwiązań najważniejszych problemów, np. OCEAN. W efekcie budują model pływającego obiektu, który oczyszcza ocean z plastiku lub ratuje umierające wieloryby. Konstruując, tworzą opowieść o wynalazkach. Dopasowują wyimaginowany kształt i funkcje tworzonego obiektu do historii, a także kształtują historię w odniesieniu do tworzonego prototypu. np. budują specjalne pochłaniacze brudu, ramiona do chwytania pływających butelek czy toreb. W narracji biorą pod uwagę stworzone przez siebie wynalazki i opisują, jak zmieniają rzeczywistość. Klocki modelarskie sprzyjają rozwojowi ekspresji, kreatywności, rozwiązywania problemów, innowacyjności, a także szybszej i bardziej efektywnej nauce. Mogą być używane samodzielnie lub w grupach. Klocki modelarskie wynalazł Michał Malinowski z Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści

 

 

Copyright © 2014, Mubabao. Projekt i wykonanie strony: dobraforma.pl

European Network for Knowledge Diffusion of Digital Storytelling Lifelong Learning Programme Center for Digital Storytelling