Bajkostwory to interaktywne pufy różnej wielkości od 0,5 do 4 metrów, wykonane z wysokogatunkowej skóry ekologicznej. Zawierają miękkie, wygodne wypełnienie. 


Mają różną wielkość i kolor. Przedstawiają rozmaite kształty np. wyimaginowane zwierzątka czy obwarzanki które można na siebie nakładać . Bajkostwory mają za zdanie interaktywne pobudzenie myślenia i wyobraźni dziecka. Ponadto zapewniają wszechstronny rozwój motoryczny, dynamizują czynności układu kostno-stawowego i mięśniowego, kręgosłupa, tułowia i kończyn, zwłaszcza stóp.


W Bajkostworach uczestnicy mają uczucie innego stanu nieważkości i pobudzenia sensorycznego. Zwykle biegają, skaczą, chwytają, starają się zachować równowagę lub wyskakują w górę i upadają na plecy, brzuch lub inną stronę ciała. Pozwalają kształtować płynność i harmonię ruchu.


W powstałych z układania Bajkostworów miękko-przestrzeniach można się:  nurzać, toczyć , taczać, brnąć, tarzać, przewalać, kręcić, kotłować, staczać, gramolić, ciągnąć, przewracać, przekręcać, koziołkować, obracać i wić. W powstałych konstrukcjach można się chować lub na nie włazić i turlać. 


Bajkostwory zwiększają rozwój funkcji motorycznych jak również przyczyniają się do rozwoju ciała i poprawy stanu psychicznego.
Bajkostwory gwarantują wspaniałą zabawę dla dzieci i dorosłych! Są idealnym narzędziem do rozwoju integracji sensorycznej.


Cieszą się wielką popularnością podczas każdej imprezy. Są HITEM wielkich i małych imprez. 
Mogą być wykorzystywane w strefach zabaw dla dzieci lub relaksu dla dorosłych.

Zalety Bajkostworów zostały dostrzeżone przez organizatorów konferencji i targów. W 2016 roku Bajkostwory służyły w strefie relaksu podczas Konferencji Generalnej Stowarzyszenia Muzeów ICOM w Mediolanie czy też były atrakcją Pawilonu Polskiego podczas EURO 2016 w Paryżu. Zalety Bajkostworów wykorzystali również organizatorzy Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Katarze zapraszając nas do zorganizowania Polish Fun Zone na Cornishu oraz umieszczając je w strefie dziecięcej na Międzynarodowym Lotnisku Hamad w Doha. 
Instalacje z Bajkostworów są mobilne.

Możemy przyjechać z nimi do Ciebie i zapewnić niezapomniane atrakcje.