Nasze przedstawienia opowieści prezentujemy podczas regularnych spotkań w naszej siedzibie lub na zaproszenie w przedszkolach, szkołach, bibliotekach, domach kultury i innych placówkach

Oto oferta naszych przedstawień

BAJKI JAPOŃSKIE

Przedstawienie opowieści bajek japońskich to nie tylko widowisko, ale także podróż do serca japońskiej kultury i filozofii życia. To doświadczenie, które pozostawia widzów z refleksją nad uniwersalnymi wartościami, jak miłość, odwaga i mądrość, które przekraczają granice i kultury.. W ramach przedstawienia pokazujemy magiczne okienko Kamishibai

BAJKI CHIŃSKIE

Przedstawienie opowieści bajek chińskich przenosi widzów w fascynujący świat Chin, nasycony mądrością, magią i pięknem. Całe przedstawienie ma na celu podkreślenie bogactwa i różnorodności chińskiego dziedzictwa,  przekazuje uniwersalne wartości, jak mądrość, odwaga, miłość i lojalność. To także wspaniała okazja do poznania i zrozumienia bogatej kultury i historii Chin.

 

BAJKI INDYJSKIE

Wzruszający program najlepszych bajek indyjskich W ramach przedstawienia pokazujemy lalki z Rajastanu i ołtarzyk opowieści KAWAD

BAJKI ARABSKIE

Przedstawienie opowieści bajek arabskich to nie tylko spektakl, lecz także wędrówka przez bogatą i mistyczną kulturę Bliskiego Wschodu. To doświadczenie, które przenika serca i umysły, przekazując uniwersalne wartości jak odwaga, mądrość i wiara w siłę marzeń. To także okazja do zanurzenia się w piękno i tajemnicę arabskich opowieści, które trwają przez wieki.

BAJKI PERSKIE

Wzruszający program najlepszych bajek perskich. Opowieści przekazywane przez bohaterów przedstawienia, to baśnie z tysiąca i jednej nocy – pełne mędrców, herosów i magicznych stworzeń. Widzowie zostaną zaproszeni do świata, gdzie rzeczywistość splata się z nadprzyrodzonymi zjawiskami, a miłość, odwaga i mądrość kształtują losy bohaterów. 

Spektakl przenosi uczestników  do krainy, gdzie  tajemnicze pałace i baśniowe krajobrazy stają się rzeczywistością

BAJKI INDONEZYJSKIE

Niezwykłe przedstawienie, które zaprasza widzów do magicznego świata kultury i tradycji Indonezji. Spektakl jest pełen barwnych opowieści i muzyki, które razem tworzą niezapomniane doświadczenie.

Przez pokaz multimedialny, publiczność zostanie przeniesiona w egzotyczne krajobrazy Indonezji – od tętniących życiem dżungli po spokojne plaże nad oceanem. W tle rozbrzmiewają tradycyjne dźwięki gamelanu, nadając spektaklowi autentyczną atmosferę.

Przedstawienie skupia się na opowieściach i legendach przekazywanych z pokolenia na pokolenie, ukazując bogactwo kultury tego kraju. Widzowie będą mieli okazję poznać mityczne postacie, takie jak Rangda – zła królowa duchów, oraz Barong – dobroczynny lew, który reprezentuje siły dobra i chroni przed złem. Podczas spotkania można odkryć indonezyjski teatr cieni i wiele innych atrakcji

BAJKI MAROKAŃSKIE

Wspaniałe przedstawienie, które przenosi widzów w magiczny świat Maroka – kraju, gdzie rzeczywistość splata się z fantazją, a orientalna magia wypełnia każdy kąt. Spektakl oferuje niezapomnianą podróż przez kolorowe bazary, tajemnicze medyny i zapierające dech w piersiach pustynie.

W trakcie spektaklu, widowisko jest wzbogacane autentyczną muzyką i instrumentami charakterystycznymi dla regionu, takimi jak oud i darbuka. Dźwięki te tworzą niepowtarzalną aurę, przenoszącą publiczność w egzotyczny nastrój Maroka.

Opowieści, które zostaną przedstawione, to niezwykłe bajki przekazywane z pokolenia na pokolenie. Wśród bohaterów znajdziemy mędrców i dżiny, postacie z mitologii arabskiej oraz zwykłych ludzi, których losy splatają się z nadprzyrodzonymi zjawiskami.

BAJKI GRECKIE

Przybliżamy w przystępny sposób antyczne mity i legendy Greckie. Przedstawienie przenosi widzów w czasy starożytnej Grecji, gdzie bogowie i bohaterowie stąpali między ludźmi, a mitologia wplatała się w życie codzienne. Spektakl to podróż przez krainę epickich opowieści, bogatych w emocje i niezwykłe przygody. Przedstawienie to hołd złożony nieśmiertelnmu dziedzictwu kultury, której wpływy wciąż są obecne w naszej cywilizacji.

BAJKI BUŁGARSKIE

Opowieści, które zostaną przedstawione, to baśnie i legendy bułgarskie – pełne bohaterów, które zmagają się z wyzwaniami losu, spotykają mityczne stwory, a także przeżywają miłosne historie. Widzowie będą mieli okazję poznać postacie takie jak Chytry Piotr, Baba Jaga i inne, które są kluczowymi elementami bułgarskiego folkloru.

“Bajki Bułgarskie” to nie tylko spektakl, to również autentyczna podróż przez bułgarskie dziedzictwo kulturowe i bogactwo folkloru. To hołd złożony przodkom, którzy kultywowali tradycje i przekazywali je kolejnym pokoleniom. To zaproszenie do świata, gdzie magia i rzeczywistość splatają się w mistycznym tańcu, a mądrość i siła charakteryzują bohaterów bułgarskich opowieści.

BAJKI TURECKIE

Przedstawienie zaprasza widzów do tajemniczego i magicznego świata Orientu. Spektakl to wędrówka przez zaczarowane pałace, orientalne bazary i krainy pełne egzotycznych przygód. Przybliżamy kulturę i opowieści tureckie. m.innymi postać głupiego mędrca Nasredina

BAJKI AFRYKAŃSKIE

Przedstawienie, które zabierze widzów w niezwykłą podróż po tajemniczych zakątkach Afryki. Spektakl to wędrówka przez puste sawanny, bujne lasy i dzikie rzeki, gdzie żywe są opowieści przekazywane z pokolenia na pokolenie. Przybliżamy kulturę Afryki Zachodniej i Griotów. 

BAJKI AFRYKAŃSKIE II

Przybliżamy bajki i kulturę Afryki Wschodniej, Etiopii, Kenii i Tanzanii

BAJKI POLSKIE

Przybliżamy skarbnicę bajek polskich

OPOWIEŚCI BIBLIJNE

To nie tylko spektakl, to również autentyczna podróż w biblijne opowieści, które od wieków kształtują wiarę i moralność ludzkości. To hołd złożony wiedzy i mądrości zawartej w Pismach Świętych. To zaproszenie do świata, gdzie wiara i nadzieja prowadzą przez burzliwe wody historii ludzkości, a miłość i łaska są podstawą zbawienia. Opowieści przedstawione są w żywy i barwny sposób pełen interacki z publicznością, są również wspaniałą atrakcją dla dzieci i dorosłych