Drewniane klocki MuBaBaO

Klocki MuBaBaO powstały z pasji do twórczego życia. Składają się z prostych brył wykonanych z niemalowanego, bezpiecznego w użyciu drewna bukowego i dębowego. Dzięki specjalnej obróbce klocki mają ciekawą, wyczuwalną w dotyku fakturę. Zostały zaprojektowane tak, by wykorzystać w niektórych naturalne sęki i przebarwienia. Ta różnorodność barw drewna czyni je atrakcyjnymi wizualnie. Rozwijają komunikację, jasność myślenia, koncentrację i poczucie wewnętrznej równowagi wypływającej z procesu zabawy. Mają niezwykłą moc pobudzania wyobraźni tak, że uczestnicy w łatwy sposób są wstanie wizualizować a następnie opowiadać historię.

Powstające dzieła mogą być tworzone indywidualnie lub zbiorowo, mogą mieć też charakter modułowy tzn. osoby dobudowują kolejną część istniejącej już konstrukcji których rozmiary mogą osiągnąć rozmiary nawet do 2-3 metrów wysokości.

Przy użyciu klocków MuBaBaO, uczestnicy tworzą magiczne budowle – zamki, pałace, wieże, mosty itp…. Jednocześnie wymyślają opowieść do własnej budowli, które można wspólnie opowiedzieć po zakończeniu budowania.

Klocki MubaBaO wykorzystywane są wszechstronnie na różnych imprezach, festiwalach i warsztatach w Polsce i na świecie. Z klockami realizowaliśmy projekt Zamek Króla Maciusia licznych szkołach, bibliotekach, na Zamku Królewskim w Warszawie, Belgii, Irlandii, Kanadzie czy Indiach, a w Brazylii budowaliśmy Żyrafę Szczęścia podczas Konferencji Generalnej ICOMU w 2013 roku. Prowadziliśmy warsztaty w Sladovni w Czechach czy ZOOM Museum w Wiedniu.