Festiwal Działań Kreatywnych PODWODNE ŻAGLE

Podwodne Żagle” to festiwal kreatywnych atrakcji dla wszystkich, którzy przyjadą do Łeby od połowy lipca do połowy sierpnia 2023 roku.

Na głównym deptaku Kościuszki zgromadzą się znowu tłumy wokół rozłożonego na kolorowych dywanach Podwórka Wyobraźni – miejsce gdzie odbywają się warsztaty dla dzieci i rodziców.

Jak co roku będziemy budować z klocków MuBaBaO, tworzyć bajkowe postaci ze słodkości, wymyślać książeczki rozkładanki. Tegorocznym hitem staną się Bajkostwory i Bajkowozy. Te unikalne twory będą trzonem Ogrodu Marzeń, który powstanie w ogrodzie Biblioteki Miejskiej, Ponadto w tym niezwykłym miejscu pod magicznym drzewem odbywać się będą Bajkowe Poranki, oraz Wieczory z Opowieścią, na których oprócz opowiadaczy z Polski wystąpią mistrzowie muzyki tradycyjnej z Burkina Faso.

Nie zapomnieliśmy oczywiście o Dorosłych. Dla wszystkich tych, którzy już piszą albo dopiero chcieliby zacząć, przygotowaliśmy w tym roku Warsztaty Twórczego Pisania, które odbędą się także wieczorem w Ogrodzie Marzeń. Zajęcia z pisania poprowadzą eksperci od twórczego pisania.

Festiwal odbywa się już po raz czternasty. Organizowany jest przez Bibliotekę Miejską w Łebie i Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści z Konstancina-Jeziorny.

 O Festiwalu słów kilka

Festiwal Działań Kreatywnych „Podwodne Żagle” to doskonała propozycja dla tych, którzy w sposób twórczy chcą podejść do spędzenia okresu wakacji. Celem Festiwalu jest pobudzenie kreatywności, stąd też oferujemy niezwykle bogaty program różnorodnych warsztatów, przedstawień sztuki opowiadania i koncertów. Tematem przewodnim tegorocznego Festiwalu jest Rozbudzanie Wyobraźni poprzez aktywowanie zmysłów, dlatego w programie znajdzie się wiele ciekawych gier narracyjnych opartych na angażowaniu ruchu i dotyku. Po pełnym wrażeń dniu przyjdzie czas na Wieczór Opowieści, gdy każdy będzie mógł podzielić się swoimi historiami. Program zajęć dostosowany będzie dla różnych grup wiekowych, tak więc każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Festiwal poprowadzi Michał Malinowski i goście.

Dlaczego „Podwodne Żagle”?

Każdy z nas może się wykazać pomysłowością i kreatywnością we wszystkim co robi. Wychodząc poza ograniczenia stereotypów codziennych działań, jesteśmy w stanie wykazać się dużo większą sprawnością postępowania i nowatorstwem rozwiązań. Kreatywność związana jest z wyrażaniem siebie, czyli z otwartością, wolnością i radością. Podczas Festiwalu będziemy zajmować się uwalnianiem własnej kreatywności po to, żeby móc ze swobodą cieszyć się sobą, innymi i światem.

8 powodów, dla których warto odwiedzić Festiwal!

1. Dobra zabawa i spędzenie letniego odpoczynku w interesujący sposób

2. Odkrycie bogactwa własnej wyobraźni

3. Poznawanie oryginalności naszego myślenia

4. Ożywienie potencjału twórczego tkwiącego w każdym człowieku.

5. Pokazanie, w jaki sposób opowieść aktywizuje nasze zasoby wewnętrzne.

6. Doskonalenia własnej pomysłowości i innowacyjności.

7. Rozwój ekspresji twórczej.

8. Podkreślenie szacunku wobec rozwiązań proponowanych przez drugiego człowieka.

Dla kogo?

Festiwal przeznaczony jest dla wszystkich, którzy szukają ciekawych i oryginalnych propozycji na wakacje, chcą odpocząć w kreatywny sposób i rozwinąć skrzydła swojej wyobraźni. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.