Festiwal Sztuki Opowiadania TĘŻNIA MARZEŃ 2023 to wydarzenie cykliczne mające na celu ożywienie i promowanie tradycji opowiadania bajek i opowieści. Obywa się od 2005 r.

Tym razem będziemy czarować bajkami z udziałem niezwykłych bajarzy pod batutą Michała Malinowskiego przy dźwiękach afrykańskich bębnów, balafonu i kory w wykonaniu Noumassana Dembele z Burkina Faso.

Festiwal Sztuki Opowiadania „Tężnia Marzeń” w Konstancinie-Jeziornie obywa się od 2005 r. Jego celem jest zachęcenie rodzin do wspólnego, kreatywnego spędzania czasu i czerpania inspiracji z opowieści, które są doskonałym nośnikiem wartości: miłości, przyjaźni i sprawiedliwości. Piękne, niebanalne opowieści, których można będzie wysłuchać podczas festiwalu to szansa na oczyszczanie nie tylko ciała, ale również duszy. Szansa na inhalację myśli i wyobrażeń.

Festiwal startuje  NOCĄ OPOWIEŚCI w niezwykłej scenerii konstancińskiej tężni. Natomiast w niedzielę od godz.15.30 do godz. 18.30 na wszystkich czeka wiele kreatywnych atrakcji w ramach „Podwórka wynalazców MuBaBaO”. na placu obok tężni. Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny.

Festiwal organizowany jest przy współpracy z Uzdrowiskiem Konstancin S.A i EVA Park Life and Spa oraz przy wsparciu finansowym gminy Konstancin-Jeziorna.